4 triky ako opticky zväčšiť kúpeľňu

Ak nemôžete zbúrať steny, aby ste vytvorili viac potrebného priestoru, stále existuje množstvo iných spôsobov, ako môžete malý priestor v kúpeľni maximalizovať, aby pôsobil väčším dojmom, ako v skutočnosti je.

9/28/2021

Rozhodnite sa pre monochromatickú skrinku
Bez ohľadu na to, či kupujete nové alebo maľujete existujúce skrinky, nakombinujte ich monochromaticky v čo najsvetlejšom odtieni. Biele a svetlé farby odrážajú svetlo, vďaka čomu je miestnosť svetlejšia a priestrannejšia. Ak chcete maximalizovať ilúziu, rozšírte monochromatickú schému v celom priestore vrátane dlažby, farby na steny, stropov a dokonca aj dekorácií.

Skrinky umiestnite strategicky
Zamyslite sa nad priestormi vo vašej kúpeľni, ktoré bežne nepoužívate, napríklad nad dverami. Zvlášť ak máte vysoké stropy, môžete nainštalovať ozdobné  police na uloženie nepotrebných predmetov, ako sú soľ do vane, drogéria a iné. Poličky môžete použiť aj na uloženie extra toaletného papiera a čistiacich prostriedkov na uvoľnenie cenného úložného priestoru pod umývadlom.

Vertikálny priestor na maximum
Zvážte rozšírenie skriniek až k stropu. Pridanie farby vo zvislej výške môže spôsobiť, že oko stúpne, a tým zväčší priestor a dojem z kúpeľne. Je to tiež výborné využitie nevyužitého priestoru než požičiavanie si z obmedzeného podlahového priestoru, čo môže spôsobiť, že priestor bude pôsobiť stiesnene.

Zvážte “open-space” úložisko
Otvorené odkladacie poličky oklamú prvý dojem, pretože vzdušná otvorenosť môže vytvárať ilúziu, že zaberie menej miesta ako uzavreté úložisko. Majte však na pamäti preplnenie políc, ktoré môžu vytvárať neprehľadný vzhľad. Namiesto toho využite otvorený priestor ako príležitosť predviesť umelecké diela, dokorácie alebo iné akcenty, ktoré miestnosti dodajú život.