Ako viete, že ste našli správneho realitného makléra?

Existuje veľa realitných maklérov, najmä na väčšom realitnom trhu akým je Bratislava. Nájdenie toho správneho vám môže odomknúť zaujímavé príležitosti a pomôcť vám získať alebo predať dokonalú nehnuteľnosť.

6/20/2022

Je dôležité nájsť makléra, s ktorým si môžete vybudovať vzťah. Sú súčasťou vášho tímu, takže by ste sa mali stretnúť s toľkými, koľkými potrebujete, aby ste sa cítili ako: „Áno! Toto je naša osoba." Takto zistíte, že ste našli správneho realiťáka.

Sú transparentní a dobrí prekladatelia.
‍Váš agent je zodpovedný za všetky rokovania a zmluvy. Je to veľa dôležitých krokov, ktoré sa dejú mimo vašej očnej linky. Váš agent by vám mal jasne a transparentne povedať, kde sa v procese nachádza, ako to prebieha a ako vyzerá časová os. Mali by ste sa tiež uistiť, že rozumiete celému žargónu a tomu, čo podpisujete – ak nakupujete prvýkrát, môže to byť zdrvujúce.

Sú realistickí a úprimní.
‍V čase, keď ste pripravení urobiť ponuku, mali by ste si byť istí názorom svojho agenta. Makléri by mali byť realistickí a úprimní, i keď to môže byť pre vás ťažké počuť. Vaša prvá ponuka by mala byť vašou najsilnejšou ponukou. Nie vždy vyhrá najvyššia ponuka, takže váš agent by vám mal pomôcť urobiť niečo múdre a všestranné.

Sú znalí.
‍Skvelý agent je odborníkom nielen na miestne trhové ceny. Váš agent by Vám mal s radosťou odporučiť kontakty z komunity a podeliť sa o dôverné znalosti, ktoré ste nikde inde nezískali. Toto je obzvlášť dôležité, ak sa sťahujete zo zahraničia.

Poznajú serióznych majstrov či upratovaciu službu? Vedia vám povedať či je hustá premávka a hluk na tejto ulici? Je v okolí nehnuteľnosti, o ktorú máte záujem plánovaná výstravba nových bytov, ktoré by vám mohli brániť vo výhľade? Mali by poznať všetky odpovede na vaše otázky alebo aspoň to, kde ich získať.

Sú vynaliezaví.
Na trhu je množstvo technológií a platforiem, ktoré vám môžu pomôcť ušetriť peniaze. Váš agent by mal mať riešenie pre každú situáciu. Naše riešenia PATERR dokážu premeniť vašu ponuku na atraktívnejšiu, kontrolovať nepredvídané udalosti a eliminovať problémy, ktoré môžu vziknúť pri predaju a kúpe nehnuteľností.