Ako zvýšiť prísun prirodzeného svetla vo vašom domove?

Mnohí z nás hľadajú riešenia ako bytový alebo domový priestor zosvetliť a priniesť viac denného svetla. V našom blogu prinášame niekoľko rád ako na to.

5/9/2022

Slnečné svetlo je prirodzené antidepresívum a existuje množstvo vedeckých dôkazov, ktoré spájajú denné svetlo s lepším zdravím a kvalitou života, ako je zlepšenie nálady, menšia únava a znížená únava očí. Ak váš domov potrebuje trochu rozjasniť, zvážte tieto funkcie domu s ohľadom na prirodzené svetlo:

 

Maľovanie. Výber svetlejšieho náteru a vyhýbanie sa výrazným tapetám alebo veľkým farebným blokom môže váš priestor prirodzene rozjasniť a odrážať akékoľvek prirodzené svetlo prichádzajúce do miestnosti. Myslite na jemné odtiene sivobielej alebo tlmené neutrálne odtiene.

 

Podlahy. Drevené, keramické alebo kamenné podlahy s lešteným povrchom zvyčajne odrážajú svetlo, aby pomohli rozjasniť priestory. Ak dávate prednosť kobercom, zvážte svetlé, neutrálne farby, ktoré vám pomôžu rozjasniť priestor.

 

Strešné okná. Pridanie strešných okien je relatívne nízkonákladové, vysokoúčinné vylepšenie domácnosti, ktoré môže vylepšiť domácu výzdobu a priniesť výhody aj pri úspore energie. Strešné okná s čerstvým vzduchom môžu pomôcť znížiť závislosť na umelom osvetlení a mechanickom vetraní, čo pomáha šetriť peniaze na účtoch za elektrinu. Praktické funkcie, ako je diaľkové ovládanie, uľahčujú ovládanie prúdenia vzduchu a prirodzeného osvetlenia stlačením jediného tlačidla.

 

Zrkadlá. Pridanie nábytku a doplnkov s reflexnými povrchmi môže pomôcť rozptýliť svetlo a pridať štýlové prvky do celého domu. Kovové, sklenené a zrkadlové doplnky alebo aj samotné zrkadlá dokážu rozniesť svetlo po celom vašom byte či dome.

 

Osvetlenie. Choďte jednoducho na umelé osvetlenie a namiesto toho pracujte na optimalizácii prirodzených zdrojov svetla. Zvážte doplnenie oblastí, kde prirodzené svetlo nedosiahne, ako sú rohy a chodby, malými lampami a nainštalujte stmievače, ktoré možno ľahko nastaviť v závislosti od množstva prirodzeného svetla prúdiaceho do vášho domova. Denné žiarovky sú tiež skvelou voľbou na presvetlenie vášho domova.

 

Veríme, že niektoré z tipov, ktoré uvádzame v blogu boli pre vás inšpiráciou. Ak by ste mali záujem o rekonštrukciu či inú zmenu v interiéru radi vám v rámci ponuky služieb PATTER pomôžeme.