Kde vziať budget pre váš nový domov?

Skoro každý z nás sníva o vlastníctve svojej nehnuteľnosti. Nie však každému sa podarí nájsť dostatočné finančné prostriedky na jej kúpu. Častým úrazom býva počiatočné zaplatenie zálohy.

12/14/2021

Pre mnohých ľudí je najväčšou prekážkou pri kúpe nehnuteľnosti budget a zaplatenie zálohy. Mesačné zárobky často bránia ľuďom ušetriť si dostatok peňazí na kúpu nehnuteľnosti, takže otázka číslo jedna, ktorú dostávame je: „Kde inde môžem nájsť peniaze na zálohu, ako sú moje vlastné úspory?“ Tu sú niektoré z najpopulárnejších zdrojov zálohových peňazí spolu s tým, čo robiť a čo nie.

1. Vaši príbuzní
Nie je dovolené požičať si peniaze od príbuzného, ​​aby ste ich použili ako zálohu, ale dar je prijateľný. Veriteľ vás môže požiadať, aby ste poskytli list od svojho príbuzného, ​​že peniaze sú skutočne darom a že nebudú vrátené. Dar tiež musí byť od pokrvného príbuzného, ​​takže napriek jeho dobrým úmyslom vám strýko manželky vášho bratranca nebude môcť pomôcť.

2. Vaše zásoby
Vo všeobecnosti platí, že požičanie peňazí na zálohu je povolené len vtedy, ak si požičiavate proti inému ťažkému aktívu. Ak máte akcie alebo iné investície, ktoré nechcete predať, možno si budete môcť zobrať úver zabezpečený týmito aktívami a použiť ho ako zálohu. Majte na pamäti, že budete musieť zaplatiť dodatočnú platbu (na splatenie tohto úveru), čo môže znížiť výšku hypotéky, na ktorú máte nárok. Nájdite peniaze na svoj ďalší domov.

3. Váš matrac
Myslíme si, že stále existujú ľudia, ktorí majú hotovosť pod matracom. Ak plánujete použiť na zálohu akúkoľvek predtým nezaúčtovanú hotovosť, váš veriteľ vás požiada o písomné vysvetlenie, odkiaľ peniaze pochádzajú, a požiada vás, aby ste to dokázali. Veritelia sa chcú uistiť, že peniaze neboli požičané a že nepochádzajú z nejakej nelegálnej činnosti.

4. Váš druhý dom
Ak už vlastníte dom a máte vlastný kapitál, riešením môže byť druhá hypotéka alebo refinancovanie. Aj keď veritelia umožnia, aby sa peniaze požičané na inú nehnuteľnosť použili na zálohu, pamätajte, že prevzatie tohto dodatočného dlhu môže ovplyvniť vašu schopnosť získať hypotéku na váš nový dom.

5. Váš výber nehnuteľnosti, ktorú zvládnete
Pri zvažovaní cenovej dostupnosti domu musia prvokupujúci zvážiť stav a veľkosť nehnuteľnosti. Koniec koncov, veľký nie je vždy dobrý, najmä ak jeho vykurovanie a chladenie narúša rozpočet. Pozrite sa na účty za energie pre nehnuteľnosti, o ktorých uvažujete, a nechajte odborníka na stavebníctvo odhadnúť, koľko by mohla stáť oprava. Ak to plánujete urobiť väčšinou sami, buďte realistickí v tom, čo dokážete zvládnuť, pokiaľ ide o súbor zručností a čas.

My v Paterr Vám vieme pomôcť so službou financovania a hlbšou analýzou vášho aktuálneho budgetu pre vaše nové bývanie.