PATERR Trendy v bývaní - kuchyňa

Ak tento rok plánujete veľkú renováciu a zmenu kuchyne, možno vás zaujíma, čo je práve teraz trendy. Prinášame vám trendy 2022.

4/4/2022

Kuchyňa je miesto, kde treba skĺbiť funkčnosť a minimalizmus. Z tohto faktu môžeme usúdiť, že ani v roku 2022 tomu nebude inak a bude prevládať najmä tento trend.

Čisté línie, skrinky bez úchytiek a jednoduché farby. Tieto tri vlastnosti majte na pamäti. Odstránením rušivých detailov vytvoríte vizuálne dokonalý priestor, v ktorom vás pri varení nebude nič rozptyľovať. Skryté elektrické zásuvky a praktické vybavenie skrinky pomáhajú udržať dizajn a organizáciu plynulo. 
Samozrejmosťou sú vstavané spotrebiče, no nájdu sa čoraz častejšie aj skryté drobné spotrebiče, ktoré by svojou prítomnosťou na pracovnej doske narúšali minimalistický vzhľad kuchyne. Bonusom tohto „vytriezvenia“ je rýchle upratovanie a stále čistá kuchyňa.
Stretávame sa so skrinkami z paliny. Kolísavou farbou je však sivá tlmená palina, ktorú možno vidieť len v malých častiach kuchyne, napríklad možno len využiť pre vaše spodné skrinky na kuchynský ostrovček alebo veľký stojan.
Pohrajte sa s kuchynským ostrovčekom alebo veľkou komorou. Nesnažte sa úplne vymazať bielu kuchyňu, ktorá je veľmi trendy. Červená a okrová sú v roku 2022 veľmi obľúbené a spolu s bielou a čiernou tvoria elegantný pár. Tmavšie odtiene v kombinácii so svetlejšími úplne zmenia vnímanie kuchyne. V roku 2022 bude trend dvojfarebných kuchýň ešte silnejší. Monotónnosť v podobe jednotnej farby kuchynskej linky výrazne narúša svieža farebná kombinácia. Odlišná je najmä svetlá farba na horných a tmavšia na spodných skrinkách ako smaragdovo zelená, šalvia, modrá, odtiene sivej, ale aj jemná ružová.

Kuchyňa musí byť plne funkčná, preto je dôležité maximálne a efektívne využiť priestor, ktorý máte k dispozícii. Pridajte do kuchyne ostrovček alebo raňajkový pult, prispôsobte jeho veľkosť podľa veľkosti miestnosti. Využite „hluchý“ priestor nad hornými a spodnými skrinkami linky. 
Horúcim trendom sú vstavané lavice s úložným priestorom, ktoré vytvoria veľkorysý počet miest pri stole.

Využite zľavu PATERR na objednávku nemeckej kuchyne či talianskeho nábytku. Pre viac informácií nás kontaktujte.

📧 info@paterr.sk
📞 0903 770 110