Predaj nehnuteľnosti, s ktorou sa neviete rozlúčiť

Je ťažké sa vzdať domova, kde ste prežili krásny čas vášho života. Táto nehnuteľnosť často predstavuje najdôležitejšiu investíciu vášho života. Keď je načase predať nehnuteľnosť, ktorú milujete, môže to pre vás predstavovať smútok ako očakávania do budúcnosti.

10/11/2021

Váš domov a nehnuteľnosť, v ktorej nažívate je klenbou spomienok, dobrých aj zlých. Zažili ste striedanie ročných období, vychovávali ste deti a snívali ste o krásnej budúcnosti. Vaši susedia sa stali viac ako ľudia od vedľa. Sú to vaši priatelia, poradcovia a podpora. Váš domov často predstavuje najdôležitejšiu investíciu vášho života. Keď je načase predať nehnuteľnosť, ktorú milujete, môže to pre vás predstavovať smútok ako očakávania do budúcnosti. Postupujte podľa týchto tipov, ktoré vám pomôžu uľahčiť tento váš prechod.

Oddeľte svoje emócie od financií
Spôsob, akým nemôžete pripevniť cenovku k ohromujúcemu západu slnka alebo zvuku smiechu, neexistuje spôsob, ako prepojiť cenu so spomienkami, ktoré ste si vytvorili vo svojom dome. Teraz je načase si zapamätať, že kupujúci tieto spomienky nemajú a nebudú ochotní zaplatiť emocionálny príplatok, ktorý predajcovia zvyčajne pripisujú cene. Nájdite si agenta, ktorému dôverujete a ktorý bude súcitný a nezaujatý, a potom sa pokúste pozrieť sa na svoj domov očami cudzieho človeka.

Zostaňte zaneprázdnení
V každom čase nejakej straty je dôležité nespomaľovať vo svojom živote a aktivitách. To isté sa dá povedať aj pri predaji vášho bytu a domu. Keď sa sústredíte na vaše ďalšie kroky, pomôžu vám prejsť celým procesom predaja domu bez toho, aby ste sa zasekli.

Odosobnite sa
Keď kupujúci prejde vašim domovom, chcete, aby sa mu zobrazila prázdna stránka, na ktorej môže písať svoje vlastné príbehy. To znamená, že si premaľujete levanduľové steny, zbalíte všetky fotografie a vyberiete umelecké diela. Keď začnete po sebe odstraňovať svoje stopy, budete sa môcť začať emocionálne odpútať. 

Priznajte stratu
Pocit smútku a straty, ktorý cítite pri rozlúčke so svojim domovom, vo vás môže vyvolať pocit rozpakov, ale nie ste sami. Je dôležité si uvedomiť, že tento proces je komplikovaný a snažte sa zmieriť s touto zmenou. Nájdite si čas a porozprávajte sa s rodinou a priateľmi o časoch, ktoré ste spoločne v príbytku zdieľali. Ak máte deti, ktoré sa medzičasom od vás odsťahovali, pamätajte, že sa tiež môžu cítiť zmätene.

Pozerajte sa dopredu s nadšením
Prečo ste sa rozhodli predať? Chete menší priestor? Získali ste pracovnú príležitosť, ktorá si vyžaduje presťahovanie? Tešiť sa na ďalšiu kapitolu vášho života je vzrušujúce! Zamerajte sa na svoju budúcnosť a príležitosti, ako si na svojom ďalšom mieste vytvoriť nové spomienky. Vytvorte si zoznam, čo by ste chceli mať či už ide o väčšiu špajzu alebo bazén, aby ste ich mohli hľadať vo svojom ďalšom dome. Začnite skúmať, čo robiť vo svojom novom meste, a vytvorte si plán, ako sa na to pozrieť.


Pri predaji domu, ku ktorému ste emocionálne pripútaní, je dôležité spojiť sa s realitným maklérom, ktorý vám rozumie a je empatický voči vašej situácii. Zaslúžite si oddaného makléra, ktorý vášmu domovu poskytne čas a pozornosť, ktorú si zaslúži. PATERR je tu, aby vám poskytol potrebnú podporu, aby ste sa mohli sebavedomo pohnúť dopredu. Kontaktujte zástupcu ešte dnes.

Kontaktujte nás: info@paterr.sk