Výhody zrekonštruovanej nehnuteľnosti

Riešenie nehnuteľnosti, ktorá potrebuje prerobiť a vylepšiť, bude vyžadovať vašu trpezlivosť, čas a samozrejme peniaze. Aj keď je rekonštrukcia náročná vzhľadom na čas potrebný pre vytvorenie dokonalého domova, to všetko môže stáť za to.

10/17/2021

Riešenie nehnuteľnosti, ktorá potrebuje prerobiť a vylepšiť, bude vyžadovať vašu trpezlivosť, čas a samozrejme peniaze. Aj keď je rekonštrukcia náročná vzhľadom na čas potrebný pre vytvorenie dokonalého domova, to všetko môže stáť za to. Každá ”prerábka”, vyžaduje správu rozpočtu a časovú náročnosť. Odporúčané je zváženie všetkých nákladov a nechať si poradiť od kompetentných odborníkov, ktorý realizácii rozumejú,  aby ste zistili, či je to pre vás správne rozhodnutie.

Výhody realizácie rekonštrukcie 

Ak máte úplnú kontrolu nad rekonštrukciou nehnuteľnosti, môžete sa rozhodnúť pre celkový vzhľad a dizajn úpravy - od rozloženia a farebnej schémy až po kvalitu povrchovej úpravy.

Na druhej strane, nájsť presne to, čo chcete, v dome, ktorý je už zrekonštruovaný, môže byť náročné. Napriek tomu existuje na trhu množstvo nehnuteľností, do ktorých sa väčšina ľudí rada hneď presťahuje. Kúpa nehnuteľnosti, ktorá stále potrebuje rekonštrukciu, dáva ľuďom mimoriadnu flexibilitu, ktorú potrebujú na vytvorenie dokonalého domova.  

Vytvorte si požadovaný domov za rovnakú celkovú cenu
Nehnuteľnosť, ktorá potrebuje rekonštrukciu, bude pravdepodobne lacnejšia ako jej zrekonštruovaná podoba. Na väčšine adries v okolí zistíte, že byty alebo domy, ktoré boli dokončené vo vyššej úrovni, budú požadovať vyššiu nákupnú cenu.

V závislosti od požadovanej ceny a každej jednotlivej nehnuteľnosti môže mať finančný zmysel kúpiť neprerobenú nehnuteľnosť a vynaložiť primeranú sumu na jej obnovu, čím sa hodnota zvýši na úroveň modernejších nehnuteľností v danej oblasti. Celkom tak utratíte podobnú sumu, ale získate presne taký domov, po akom túžite.

Potenciál pridať hodnotu nehnuteľnosti
Renovácia nehnuteľnosti prinesie okamžité zvýšenie jej hodnoty, najmä výmena v kuchyniach a kúpeľniach. Tieto miestnosti sú, tie na ktoré sa kupujúci pri pohľade na nehnuteľnosť zameriavajú.

Napríklad investícia 10 000 EUR do inštalácie novej kuchyne, ktorá nahradí zastaranú, nežiaducu, môže zvýšiť jej hodnotu o 30% až 13 000 EUR . V konečnom dôsledku môže byť rozdiel vaša investícia do rekonštrukcie zhodnotená až o 100%  pri nacenení takej zrekonštruovanej nehnuteľnosti.
Existuje toľko robotníkov, ktorí tvrdia, že môžu vykonávať svoju prácu poriadne, ale bohužiaľ to tak nie je. Nájsť niekoho, komu môžete dôverovať pri rekonštrukcii vašej nehnuteľnosti, môže byť náročné a môže to znamenať prerušenie alebo zrušenie rekonštrukcie projektu.

Vždy sa snažte počúvať odporúčania priateľov a rodiny a neriaďte sa najlacnejšou možnosťou, pretože vám ušetrí peniaze - pokiaľ nie je najlacnejšou možnosťou aj tá, ktorá sa odporúča.

Podobne je tiež dôležité použiť dôveryhodného projektového architekta pri väčších renovačných projektoch, ak prácu nezvládate sami. Koordinácia rôznych ľudí pracujúcich na objekte môže byť náročná a práve zlá organizácia a plánovanie vás môže nechať za oneskorením a bez vlastného vrecka.


My v PATERR s.r.o. Vám vieme v tomto smere poradiť. Spolupodieľame sa na rôznych projektoch rekonštrukcie a vieme vám odporúčiť a poradiť kvalifikovaných odborníkov. 
Máme skúsenosti s rôznymi vizualizáciami a návrhmi projektov, murárskymi a vodárskymi prácami, elektroinštaláciami, pokladaním dlažieb a iné. 

Fotky p. Ing. Arch. Valacha

Blog obrázok

Blog obrázok

Blog obrázok

Blog obrázok

Blog obrázok

Blog obrázok
Rekonštrukcia pivnice

Blog obrázok

Blog obrázok